Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το πρώτο του Μπακαμπού!

Άνοιξε λογαριασμό στο σκοράρισα με τη φανέλα των Πρωταθλητών Ελλάδας ο Κονγκολέζος επιθετικός πετυχαίνοντας το 1-0 απέναντι στον Ατρόμητο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 45′

Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ πιεστικός απέναντισ τν Ατρόμητο στο πρώτομέρος . Οι ερυθρόλευκοι στην πρεμιέρα του Μίτσελ στην άκρη του πάγκου τους σε αυτή την δεύτερη θητεία του Ισπαού κόουτς παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα επιθετικοί από τα πρώτα λεπτά ικανοποιώντα στο απαιτητικό τους κοινό.

Η υπεροχή του Θρύλου, ωστόσο απέφερε καρπούς μόλις στο 45ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σεντρίκ Μπακαμπού

Μόλις κέρδισε ο ίδιος το πέναλτι από ανατροπή του Κιβρακίδη πήγε και πήρε την μπάλα και σε συνεννόηση με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί ανέλαβε εκείνος την εκτέλεσή του και έκανε το 1-0. Αυτό ήτνα το παρθενικό γκολ του Κονγκολέζου φορ με τα «ερυθρόλευκα».