ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

«Tεσσάρα» ο Ολυμπιακός Β’

Με το εμφατικό 4-1 το σύνολο του Αριέλ Ιμπαγάσα συνέτριψε τον Τηλυκράτη και συνέχισε την επιτυχημένη του πορεία στην Super League 2.

Επίδειξη δύναμης απέναντι στον Τηλυκράτη Λευκάδας πραγματοποίησε ο Ολυμπιακός Β’ συντρίβοντας την ομάδα των Επτανησίων με το εντυπωσιακό 4-1.

Με φόρα από την επικράτηση στο ντέρμπι επί του Παναθηναϊκού Β, οι «ερυθρόλευκοι» προσπέρασαν το εμπόδιο του Τηλυκράτη.

Πριν καν συμπληρωθεί εικοσάλεπτο, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα είχε καθαρίσει ήδη το παιχνίδι:

Χάρη σε σουτ του Μαρίνου στο πρώτο μόλις λεπτό και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανδρούτσου στο 17’.

Παρόλο λοιπόν που ο Ανδρέου μείωσε πριν βγει το ημίχρονο για τους φιλοξενούμενους, εκείνοι δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάτι περισσότερο.

Αντιθέτως ο Μπα στο 83’ έδωσε διαστάσεις στην επικράτηση του Ολυμπιακού Β, με την οποία μείωσε το χάντικαπ που είχε λόγω τιμωρίας στην έναρξη του πρωταθλήματος (-10) στους δυο μόλις βαθμούς.