Ούτε τα προσχήματα(Pic-Video)

Η “Εξυγίανση”  έκανε και πάλι την εμφάνιση της στο Ελληνικό ποδόσφαιρο και συγκεκριμένα στην Τούμπα. Ο ΠΑΟΚ  βλέπετε είχε δυσκολίες να κάμψει την αντίσταση του ΠΑΣ και χρειάστηκε ένα γκολ-οφσάιντ, που θα υποδείκνυε ακόμα και ο Ιβάν Σαββίδης, για να πάρει η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Πρώτα απο όλα το φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ ήταν πιο ψεύτικο και από την ψευτιά.  Ο Παντελάκης ούτε που ακούμπησε τον Μπίσεσβαρ αλλά ο Σιδηρόπουλος είχε άλλη άποψη. Eν συνεχεία στην εκτέλεση του φάουλ ο Τσόλακ όχι μόνο είναι εκτεθειμένος αλλά και σπρώχνει τον αντίπαλο του κερδίζοντας πλεονέκτημα. Κάπως έτσι δίνει την ασίστ στον Καντουρί για το 2-1. Οσο για το VAR μάλλον θα έβλεπαν Λιβερπουλ -Λέστερ  ενώ  είναι χαρακτηριστικό το άγχος του Σιδηρόπουλου να  δώσει γρήγορα σέντρα.  Θυμίζουμε ότι στο παιχνίδι ΠΑΣ -Ολυμπιακός  αλλά και στο ΟΦΗ- Ολυμπιακός για να διασαφηνιστούν ξεκάθαρες φάσεις πέρασαν πέντε λεπτά τουλάχιστον, ωστόσοσο στην Τούμπα ισχύει άλλος νόμος φαίνεται

Γελάει ο κόσμος και κλαίει το ποδόσφαιρο.