ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Ολυμπιακός: Νικητής στο ντέρμπι και πρώτος

Στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής, στην Α1 Ανδρών, ο Ολυμπιακός πέτυχε μια τεράστια νίκη. Καθώς επικράτησε 4-3 σετ του Παναθηναϊκού, στο ματς που έγινε στη Βέροια. Έτσι, ο Θρύλος πήρε τη… ρεβάνς για την ήττα στο αντίστοιχο του πρώτου γύρου. Αλλά νίκησε με το ίδιο σκορ. Επιπλέον, σε συνδυασμό με τη συνολική παρουσία των ομάδων στα δύο φετινά ματς στην Επιτραπέζια Αντισφαίριση, υπερτερεί στην ισοβαθμία. Διότι τα σετ για τον ΠΑΟ στον πρώτο γύρο ήταν 17-15, ενώ σήμερα ο Θρύλος υπερίσχυσε με 16-12. Ολυμπιακός: Νικητής στο ντέρμπι και πρώτος.

Ο Ολυμπιακός είναι πρώτος

Βέβαια, η σημερινή αναμέτρηση στη Βέροια ήταν συναρπαστικά. Επιπλέον, είχε ιδιαιτερότητες. Καθώς οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν χωρίς ξένους. Έτσι η ψυχή των Ελλήνων παικτών του πρωταθλητή μέτρησε. Διότι βρέθηκαν τρεις φορές πίσω στο σκορ. Δηλαδή με 0-1, 1-2 και 2-3. Όμως έβγαλαν αντίδραση. Το αποτέλεσμα ήταν πώς ισοφάρισαν σε ισάριθμες περιπτώσεις (1-1, 2-2 και 3-3) για να κριθεί το ματς στο διπλό. Ωστόσο Σγουρόπουλος και Σταματούρος έκανα αυτό που έπρεπε. Δηλαδή νίκησαν 3-1 τον ΠΑΟ και επικράτησαν, συνολικά, 4-3! Ολυμπιακός: Νικητής στο ντέρμπι και πρώτος.

Η εξέλιξη του ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Παναθηναϊκός 4-3

• Σγουρόπουλος – Γκιώνης 1-3 (11-7, 6-11, 8-11, 9-11)
  • Σταματούρος – Αγγελάκης 3-0 (11-7, 11-8, 11-1)
  • Ρηνιώτης – Κωνσταντινόπουλος 1-3 (9-11, 11-6, 4-11, 1-11)
  • Σγουρόπουλος – Αγγελάκης 3-0 (11-6, 11-7, 11-7)
  • Ρηνιώτης – Γκιώνης 2-3 (11-6, 6-11, 7-11, 11-4, 9-11)
  • Σταματούρος – Κωνσταντινόπουλος 3-2 (3-11, 12-10, 11-6, 9-11, 11-3)
  • Σγουρόπουλος/Σταματούρος – Γκιώνης/Κωνσταντινόπουλος 3-1 (11-4, 12-14, 11-5, 11-9)