Κώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Οκτώ γκολ σ’ ένα 40λεπτο στο ίδιο τέρμα! (videos)

Ο Ολυμπιακός στις δύο τελευταίες του εντός έδρας αναμετρήσεις του με τον Πανιώνιο κατάφερε να πετύχει οκτώ συνολικά τέρματα σε διάστημα 40 λεπτών και μάλιστα στο ίδιο τέρμα που βλέπει στην Θύρα 7! Με τον Χασάν να ανοίγει το σκορ και στα δύο ματς…

Έχουν τη δικιά τους … σημειολογία και κοινά στοιχείο οι δύο τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις Super League του Ολυμπιακού με τον Πανιώνιο

Εκτός από το γεγονός ότι αμφότερες βρήκαν τους «ερυθρόλευκους» να συντριβούν τους Νεοσμυρνιώτες με το ίδιο σκορ, όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν σ’ ένα ημίχρονο!
Κι όχι μόνο αυτό! Σε ροή αγώνα έχουν συμβεί απίστευτες συμπτώσεις, από αυτές που μόνο ο βασιλιάς των αθλημάτων, το ποδόσφαιρο φαντάζει ικανό να … νικήσει την ανθρώπινη λογική των αριθμών!

Τί θέλουμε να πούμε!
Στην σαββατιάτικη αναμέτρηση ο Ολυμπιακός μπήκε φουριόζος και πιάνοντας από τον λαιμό τους αντιπάλους του, δεν τους άφησε να πάρουν ανάσα και κατάφερε μέσα σε διάστημα 21 λεπτών (4’ -24’) να πετύχει και τα τέσσερα τέρματα του δίνοντας διαδικαστικό χαρακτήρα στο υπόλοιπο χρονικό διάστημα της αναμέτρησης

Το αντίστοιχο ματς της περασμένης περιόδου, που είχε διεξαχθεί στις 2 Φεβρουαρίου του 2019
Βρήκε τον Ολυμπιακό να δυσκολεύεται μέχρι το 68’ να φτάσει στο γκολ, δίνοντας δικαιώματα!
Όπως και στο σαββατιάτικο παιχνίδι, έτσι και στο αντίστοιχο περυσινό, ο Αχμέντ Χασάν, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ. Για να ακολουθήσει ένα εκρηκτικό 19λεπτο, που βρήκε τους Γκρερέρο (76’), Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο (79’ πεν.) και Γιάγκος Βούκοβιτς να εκτοξεύου τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 4-0.
Κι όλα τα γκολ εκείνου του αγώνα, σημειώθηκαν στο ίδιο τέρμα, αυτό που βλέπει στην Θύρα 7!