ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Οι Έφηβοι πήραν το τρίποντο

Η ομάδα Κ17 του Ολυμπιακού έβαλε ακόμα 3 βαθμούς στο… σακούλι της. Μιας και την Κυριακή νίκησε 3-1 τον Αστέρα Τρίπολης, εντός έδρας, για την 16η αγωνιστική της Β’ φάσης. Το αποτέλεσμα ήταν η παραμονή της ομάδας του Θρύλου στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι Έφηβοι πήραν το τρίποντο.

Άνετο τρίποντο για τους Έφηβους

Λοιπόν, Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ανώτεροι από την αρχή του αγώνα. Για την ακρίβεια κατάφεραν και προηγήθηκαν στο 28′ με το σουτ του Όσαφι, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Κωτσιόπουλο. Επιπλέον, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρος ο Όσαφι έγινε δημιουργός. Διότι έδωσε έτοιμο γκολ στον Κτενά, που σημείωσε το 2-0.

Ακολούθως, ο Όσαφι βρήκε ξανά δίχτυα. Πιο συγκεκριμένα στο 54′, μετά την ασίστ από τον Γιωτόπουλο, για το 3-0 του Ολυμπιακού. Επομένως ο Θρύλος εκεί «κλείδωσε» τη νίκη. Αλλά δεν ήταν το 3-0 το τελικό σκορ. Καθώς στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, ο Δριγκάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Οι Έφηβοι πήραν το τρίποντο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ17 (Τ. Πάντος): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος, Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης (62′ Καρακώστας), Μιχαηλίδης, Πλης (72′ Πετρίδης), Όσαφι (72′ Μπιμπίκας), Βασιλακόπουλος (62′ Λάνα), Κτενάς (55′ Ζουριδάκης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Κ17: Κωτσιόπουλος, Αγγέλου, Ρουμπιές, Αργειτάκης, Κακουλής, Ντύρμα, Ρουμελιώτης, Δριγκάκης, Μανταζέλης, Γεωργόπουλος, Ανδρεάδης.