Ντεμπούτο με καλάθια για Ζευγαρά και Κολοβερό (videos)
![](http://redaroume.gr/wp-content/uploads/2019/03/7ef9c5_-780x405.jpg)
Την παρθενική τους συμμετοχή με τη φανέλα του Ολυμπιακού κατέγραψαν κόντρα στον Πανιώνιο οι δύο Έφηβοι Θωμάς Ζευγαράς και Ιωσήφ Κολοβερός
Ιδιαίτερη και ξεχωριστή ήταν η αποψινή αναμέτρηση του Ολυμπιακού κόντρα στον Πανιώνιο για δύο ταλαντούχους παίκτες που προέρχονται από την Ακαδημία των «ερυθρόλευκων».
Ο λόγος για του; Έφηβους Θωμά Ζευγαρά και Ιωσήφ Κολοβερό, τα οποία συμπλήρωσνα την 12άδα των Περιαιωτών, λότγω των μόνιμων απουσιών των τραυματιών Βασίλη Σπανούλη, Γιάνις Στρέλνιεκς και Δημήτρη Αγραβάνη, ενώ και ο Αλεξέι Ποκουσέφκσι πιάνει θέση ξένου και δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής στην Α1.
Ο Ντέιβιντ Μπλατ με τρία λεπτά να απομένουν έδωσε το βάπτισμα του … πυρός στον Ιωσήφ Κολοβέρο στο ματς, ενώ ένα λεπτό αργότερα έριξε στο παρκέ και τον Θωμά Ζευγαρά, ο οποίος στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα σκόραρε το πρώτο του καλάθι στην Α1. Είχε δύο άστοχες προσπάθειες στη συνέχεια αλλά στη δεύτερη ο Ιωσήφ Κολοβέρος, πήρε το επιθετικό και από κάτω έκανε το 63-101 για τον Ολυμπιακό.
Έτοιμος για το ντεμπούτο του στην Α1 ο Κολοβέρος!!! pic.twitter.com/c1TsshwvO8
— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc) March 24, 2019
https://platform.twitter.com/widgets.js
Ντεμπούτο και για τον Ζευγαρα στην Α1!!! pic.twitter.com/LrkT3919yJ
— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc) March 24, 2019
https://platform.twitter.com/widgets.js