ΠΟΛΟ

Νίκη της Ματαρό πριν τον Ολυμπιακό

Λίγες ημέρες έχουν μείνει για το Final-4 του Champions League Γυναικών στη Βαρκελώνη. Πιο συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός θα είναι εκεί. Ειδικότερα, στο δεύτερο ημιτελικό θα αντιμετωπίσει την Ματαρό. Ωστόσο, όπως οι «ερυθρόλευκες» έχουν ματς στο πρωτάθλημα πριν το τουρνουά στην Καταλωνία, το ίδιο ισχύει και για τις αντιπάλους τους. Νίκη της Ματαρό πριν τον Ολυμπιακό.

Η Ματαρό πάει με νίκη στο Final-4

Πράγματι, το Σάββατο 20 Απριλίου (15:00) είναι ο ημιτελικός του Ολυμπιακού με την Ματαρό, στο Final-4 της Βαρκελώνης. Αλλά μια εβδομάδα πριν το ματς αυτό, η αντίπαλος του Θρύλου πέτυχε άλλη μια νίκη στο πρωτάθλημά της. Καθώς επικράτησε 21-6 της Σαντ Φελίου. Ειδικότερα αυτή ήταν η 18η φετινή της νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα. Για την ακρίβεια έχει το ίδιο ρεκόρ με την Σαντ Αντρέου. Ωστόσο στο τελευταίο ματς πριν την αναμέτρηση με το Θρύλου, «καθάρισε» εύκολα για τη νίκη.

Λοιπόν, η Ματαρό μπήκε δυνατά και προηγήθηκε 4-0 (3:56) με την Φαν ντε Κρατς. Στη συνέχεια, η αντίπαλος του Ολυμπιακού έκανε σερί 5-0, για το 9-1 με την Φαν ντε Κρατς (3:57 πριν το ημίχρονο). Ακολούθως το ημίχρονο έληξε 11-2. Επίσης, το επί μέρους της Ματαρό έφτασε στο 8-1, για το 17-3 με την Σένενιτς, Βέβαια, το υπόλοιπο της αναμέτρησης είχε διαδικαστικό ρόλο Για να λήξει η αναμέτρηση με σκορ 21-6. Νίκη της Ματαρό πριν τον Ολυμπιακό.

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 5-1, 4-1, 6-3.

ΜΑΤΑΡΟ: Τερέ, Μορέλ 2, Φαν ντε Κρατς 3, Γκουιράλ 1, Σέβενιτς 2, Κέσθελι 2, Καμπράι, Νόγκουε, Αβένιο 5, Μπερτράν 2, Άννα Εσπάρ 4, Κλαβέρια, Γκούρι.