Καλώς ήρθατε στο site μας

LIVE: Αστάνα – Ολυμπιακός (1-1 τελ.)

2015_el_brand_assets_730

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Αστάνα μέσω της live πλατφόρμας του Redaroume.gr.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού:

Image

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201616:54

Φίλες και φίλοι καλωσορίσατε στην live πλατφόρμα του Redaroume

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201616:55

Ο Ολυμπιακός δοκιμάζεται στο κρύο Καζακστάν από την πρωταθλήτρια της χώρας Αστάνα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201616:58

Να λοιπόν που ο Πάουλο Μπέντο επεφύλαξε κάποιες εκπλήξεις. Καμπιάσο – Μπουχαλάκης το ντουέτο στα χάφ και ο νεαρός Μανθάτης στο δεξί «φτερό»

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201617:09

Στον πάγκο για τους πρωταθλητές βρίσκονται οι Καπίνο, Ρομαό, Τσόρι, Ελιγιουνούσι, Ανδρούτσος, Φιγκέιρας και Ιντέγε

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201617:11

Για την Αστάνα η αρχική ενδεκάδα: Έρικ, Μακσίμοβιτς, Μουζίκοφ, Ντεσπότοβιτς, Σίτοφ, Μπεϊσεμπέκοφ, Τουμάσι, Μαλί, Λογκβινένκο, Καμπανάνγκα και Σόμκο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201617:12

Στον πάγκο για τους πρωταθλητές Καζακστάν οι Μοκίν (τφ), Άνισιτς, Ναχαριάν, Κουλμπέκοφ, Ζουνούσοφ, Ζακιπμπάγιεφ και Αλίεφ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201617:14

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ισραηλινός Όρελ Γκρίνφελντ

Η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή στην Αστάνα είναι -4 βαθμοί!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201617:16

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή έχει ως εξής. Στην πρώτη θέση βρίσκονται με 6 βαθμούς ο Ολυμπιακός και το ΑΠΟΕΛ, με τους Κύπριους να υπερτερούν λόγω της νίκης τους στο Καραϊσκάκη. Η Γιουνγκ Μπόις ακολουθεί στην τρίτη θέση με 4 και χρειάζεται οπωσδήποτε νίκη για να μπει δυνατά στο παιχνίδι της πρόκρισης, ενώ στην τελευταία θέση βρίσκεται η αποψινή μας αντίπαλος Αστάνα με ένα βαθμό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201617:57

Και οι παίκτες του Ολυμπιακού δεν είναι μόνοι τους στην Αστάνα! Ορισμένοι εκδρομείς από τον Πειραιά βρίσκονται στο Αστάνα Αρένα στο πλευρό των πρωταθλητών!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:00

Όρκος νίκης από τους παίκτες του Ολυμπιακού!

Σέντρα στο παιχνίδι

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:01

Ο χλοοτάπητας θυμίζει επιεικώς εκείνον στο 5Χ5 του Θησείου μετά από 20 απανωτούς αγώνες! Όσοι έχουν παίξει εκεί καταλαβαίνουν! Όσοι δεν έχουν παίξει, είναι απλά τραγικός!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:03

3′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:04

4′ Τρομερή κεφαλιά από τον Μπρούνο Βιάνα, η μπάλα περνάει λίγο άουτ! Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:07

6′ Ο Μανθάτης δεν κυνήγησε μία μπαλιά πιστεύοντας ότι θα πάει κόρνερ. Αν είναι δυνατόν, η μπάλα βρήκε στο σημαιάκι!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:08

8′ Γκολ για την Αστάνα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:09

Ο Τουμάσι έφυγε από δεξιά, την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Ντεσπότοβιτς κι αυτός προ κενής εστίας χρειάστηκε… δύο σουτ για να πετύχει το γκολ. Είναι το 1-0 υπέρ της Αστάνα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:14

15′ Η απόλυτη ψυχρολουσία για τον Ολυμπιακό που προσπαθεί να συνέλθει από το γκολ της Αστάνα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:19

Η Αστάνα εξακολουθεί να βρίσκεται στο προσκήνιο. Ο Ολυμπιακός δεν έχει αντιδράσει ακόμη

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:20

Φτάσαμε στο 20ο λεπτό του αγώνα. Ο Ολυμπιακός δεν έχει βρει απάντηση στο γκολ της Αστάνα από το 8ο λεπτό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:22

21′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά από το ύψος της μικρής περιοχής προσποιείται, σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και αμέσως μετά μοίρασε στον Καρντόσο δεξιά. Ο Παραγουανός σούταρε αλλά σχεδόν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί της Αστάνα έδιωξαν! Φοβερή ευκαιρία!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:23

23′ Μεγάλη απόκρουση του Λεάλι

24′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:24

Κακή εκτέλεση. Ο Ολυμπιακός όμως επιμένει…

25′ Κεφαλιά του Καρντόζο η μπάλα φεύγει πολύ άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:29

Image

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:30

28′ Ο Σεμπά σκοράρει με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής! Ωστόσο το μισό γκολ ανήκει στον Μανθάτη που απέφυγε από δεξιά τον αντίπαλό του και σέντραρε υποδειγματικά προς τον σκόρερ! Είναι το 1-1 και ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:32

Η όλη η φάση προήλθε από εξαιρετικό τάκλιν του Μπουχαλάκη λίγο πριν τη σέντρα του γηπέδου

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:33

33′ Παραλίγο αυτογκολ! Σέντρα του Μάρτινς η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Αστάνα και καταλήγει κόρνερ

Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:38

38′ Καλύτερα πατάει πια ο Ολυμπιακός στο Αστάνα Αρένα, που ψάχνει το δεύτερο τέρμα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:39

39′ Πολύ καλή ενέργεια από τον νεαρό Μανθάτη που απέφυγε δύο παίκτες της Αστάνα. Το σουτ του ωστόσο που επιχείρησε από δεξιά κόντραρε

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:41

41′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό από αριστερά όπως γίνεται η επίθεση

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201618:51

Ψυχρολουσία αρχικά για τους πρωταθλητές καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 8′. Στην συνέχεια όμως κατάφεραν να ορθοποδήσουν και χάρη στην εξαιρετική σέντρα του Μανθάτη και τη κεφαλιά του Σεμπά ισοφάρισαν. Αν συνεχίσει έτσι ο Ολυμπιακός τότε θα φύγει από το Καζακστάν με το «διπλό» πρόκρισης.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:00

Τα στατιστικά του αγώνα.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:01

Η κατοχή είναι 59 – 41 υπέρ του Ολυμπιακού

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:04

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:06

50′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:07

51′ Κεφαλιά του Μποτία, η μπάλα λίγο έξω

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:09

53′ Εκπληκτική επέμβαση του Ρέτσου σε προσπάθεια του Τουμασί

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:10

53′ Ο Καρντόζο δοκιμάζει να «κρεμάσει» τον Έριτς, η μπάλα καταλήγει άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:13

57′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:14

Ανεκμετάλλευτο

Νίκος Αβραμίδης Νίκος Αβραμίδης 03/11/201619:14

Ο Ολυμπιακός πρέπει να προσέξει τα μετόπισθεν και να μη δίνει δικαιώματα όταν βγαίνουν μπροστά οι πλάγιοι μπακ και ειδικά ο Ρέτσος..Απο εκεί χτυπάνε οι Καζάκοι

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:16

60′ Φάουλ τώρα για την Αστάνα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:17

Η άμυνα του Ολυμπιακού διώχνει

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:18

62′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:19

63′ Στο έδαφος ο Μάρτινς. Το ιατρικό επιτελείο μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:20

Ο Μάρτινς σηκώνεται αλλά κουτσαίνει.

64′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελιγιουνούσι παίρνει την θέση του Μανθάτη

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:23

67′ Φάουλ από αριστερά για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:24

Κεφαλιά του Βιάνα στα χέρια του Έριτς

Νίκος Αβραμίδης Νίκος Αβραμίδης 03/11/201619:24

Θετική η παρουσία του Μανθάτη στο πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι του ως βασικός. Του πιστώνεται η ασίστ για το 1-1..Μπράβο στον μικρό,, αλλά ο Ελγιουνούσι μπορεί να γίνει πιο επικίνδυνος συγκλίνοντας προς το κέντρο της περιοχής

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:26

70′ Φοβερή προσπάθεια και σουτ από τον Ελιγιουνούσι! Ο Έριτς θα διώξει με υπερένταση

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:28

72′ Ακόμη ένα φάουλ που κερδίζει ο Μάρτινς για τον Ολυμπιακό. Πολύ καλή δουλειά από τον Πορτογάλο και σημερα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:29

73′ Σουτ του Ελγιουνούσι, ο Έριτς αποκρούει στην γωνία του

Νίκος Αβραμίδης Νίκος Αβραμίδης 03/11/201619:29

Ο Ελ Γιουνούσι κινείται από αριστερά και ο Σεμπά δεξιά

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:32

76′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:33

Ο διαιτητής σταματάει την φάση για φάουλ του Βιάνα στον Έριτς. Δεν φαίνεται να έχει κάνει κάτι ο Βραζιλιάνος

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:36

79′ Στο έδαφος ο σκόρερ της Αστάνα Ντεσπότοβιτς που ταλαιπωρείται από κράμπα

Τον Ρομαό ετοιμάζει ο Μπέντο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:37

81′ Έγινε η αλλαγή. Ο Καμπιάσο παραχωρεί την θέση του στον Ρομαό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:38

82′ Aλλαγή και για την Αστάνα. Ο Ντεσπότοβιτς παραχωρεί την θέση του στον Κουλμπέκοφ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:41

85′ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΜΑΡΤΙΝΣ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και δεν θα περάσει την γραμμή. Ο Έριτς έχει αλλοιώσει την πορεία της μπάλας

Πολύ άτυχος ο Ολυμπιακός σε αυτή τη φάση. Η μπάλα για λίγα εκατοστά δεν θα περάσει την γραμμή της εστίας των γηπεδούχων

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:44

88 λεπτά στο παιχνίδι. Πάντα παραμένει το 1-1

Νίκος Αβραμίδης Νίκος Αβραμίδης 03/11/201619:45

Μεγάλη νίκη για τα κορίτσια στο Eurocup …Μίσκολτς-Ολυμπιακός 60-61!!!!! Πάμε για το γκολ της νίκης

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:46

90′ Δυνατό σουτ του Μπουχαλάκη, η μπάλα ψηλά άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:47

3 λεπτά καθυστερήσεων για να έρθει το γκολ της νίκης

91′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος στη θέση του Μάρτινς

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 03/11/201619:50

93′ Αλλαγή για την Αστάνα. Έξω ο Τουμάσι μέσα ο Ναχαριάν. Τα τρία λεπτά συμπληρώθηκαν

94′ Κεφαλιά του Καρντόζο άουτ. Και τέλος στο παιχνίδι