Καλώς ήρθατε στο site μας

LIVE: ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός

pasosfp

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα των πρωταθλητών στους «Ζωσιμάδες» απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα μέσα από την πλατφόρμα του Redaroume.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:24

Φίλες και φίλοι καλησπέρα σας

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:25

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:27

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ρέτσος, Μιλιβόγεβιτς, Μαρτίνς, Σεμπά, Ελιουνούσι, Φορτούνης, Καρντόσο.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:28

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης): Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μιχαήλ, Μπέριος, Τζημόπουλος, Κούτρης, Κοζορώνης, Λίλα, Ακόστα, Ζάιρο, Μαμπουλού.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:29

Αρχίσαν οι εκπλήξεις από τον Πάουλο Μπέντο. Ο πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού, Μπράουν Ιντέγε δεν βρίσκεται στην αρχική ενδεκάδα. Ο Όσκαρ Καρντόζο ξεκινάει στο βασικό σχήμα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:30

Περίπου 1000 φίλοι του Ολυμπιακού στους Ζωσιμάδες

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:34

Θυμίζουμε το περσινό αποτέλεσμα, ΠΑΣ Γιάννινα 0-3 Ολυμπιακός. Δύο γκολ είχε πετύχει ο Κώστας Φορτούνης και ένα ο Τζίμι Ντουρμάζ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:35

Μικρή καθυστέρηση για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα που άναψαν στους Ζωσιμάδες

Σέντρα στο παιχνίδι μας. Ξεκινάει η αναμέτρηση!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:36

45ο δευτερόλεπτο! Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:37

Ο Καρντόζο μέσα στην περιοχή «στρώνει» στον Φορτούνη. Ο άσσος των ερυθρολεύκων τσίμπησε με το μυτάκι την μπάλα και προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Περιστερίδη. Ωστόσο ο πορτιέρο του ΠΑΣ μάζεψε την μπάλα με δεύτερη προσπάθεια.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:40

4′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μαμπουλού βρέθηκε τέτ-α-τετ με τον Λεάλι αλλά σπατάλησε την ευκαιρία

Οριακά από ελεγχόμενη θέση έφυγε ο Μαμπουλού

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:44

Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι και έχουμε δύο ευκαιρίες

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:45

Πολλές φορές γλυστρούν οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων. Ο αγωνιστικός χώρος στους Ζωσιμάδες είναι κάκιστος

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:48

13′ Νέα απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Ο Καρντόζο εντελώς ανενόχλητος από το ύψος της μικρής περιοχής έπιασε μία κεφαλιά που απέκρουσε ο Περιστερίδης. Ο Παραγουανός σίγουρα θα μπορούσε να είχε κάνει κάτι καλύτερο από εκείνο το σημείο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:49

Πάντως φλερτάρει έντονα με το γκολ ο Καρντόζο που βρίσκεται στις φάσεις

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:50

Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι. Εύκολα μπορούμε να διακρίνουμε τον τρόπο παιχνιδιού των δύο ομάδων

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:51

Οι πρωταθλητές αναζητούν την καλή σέντρα προς το κεφάλι του Καρντόζο και οι Ηπειρώτες την καλή αντεπίθεση

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:55

Κατοχή και πρωτοβουλία των κινήσεων στον Ολυμπιακό. Το γκολ είναι αυτό που λείπει από τους Πειραιώτες

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:58

23′ Κεφαλιά του Φορτούνη η μπάλα άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201619:59

24΄Ωραια συνεργασία Μάρτινς – Ελιγιουνούσι – Καρντόζο με τον τελευταίο να σουτάρει αλλά τον Περιστερίδη σε ετοιμότητα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:01

72% – 28% υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή… Τα λέει όλα αλλά ξαναλέμε πως λείπει το γκολ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:03

28′ Φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:04

Ανεκμετάλλευτο

29′ Κίτρινη κάρτα στον Μάρτινς

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:06

31′ Σουτ του Κοζορώνη η μπάλα φεύγει έξω από το δοκάρι του Λεάλι

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:10

35′ Δυνατό σουτ του Φορτούνη μετά από την απομάκρυνση του Μπέριου, η μπάλα άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:11

Όλες οι τελικές των πρωταθλητών από Φορτούνη και Καρντόζο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:13

38′ Κίτρινη στον Λίλα

39′ Σουτ του Ελιγιουνούσι έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:15

40′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό πάνω στο ημικύκλιο. Ο Φορτούνης που το κέρδισε λέει πως ήταν μέσα στην περιοχή

Η παράβαση γίνεται ξεκάθαρα μέσα στην περιοχή. Είναι πέναλτι. Ωστόσο ο Παπαπέτρου δείχνει φάουλ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:16

Αν ο Λίλα δει κίτρινη, θα είναι η δεύτερη

41′ Μέσα σε δύο λεπτά ο Λίλα βλέπει δύο κίτρινες. Κόκκινη κάρτα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:17

Με 10 παίκτες ο ΠΑΣ. Η δεύτερη κίτρινη στον Λίλα ήταν σωστή

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:18

43′ ΤΡΕΛΗ ΤΡΕΛΗ ΤΡΕΛΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗ!

Ο Φορτούνης εκτέλεσε μαεστρικά αλλά ο Περιστερίδης έκανε μία από τις αποκρούσεις της χρονιάς!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:20

Στο φάουλ η μπάλα άλλαξε πορεία στον Μαμπουλου και πέφτοντας ο Περιστερίδης βρήκε την μπάλα με το πόδι και την έδιωξε. Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ακόμη μία για να μπει το πρώτο γκολ. Πάμε τώρα για 2 λεπτά καθυστερήσεων

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:22

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:41

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν υπάρχουν αλλαγές για τις δύο ομάδες

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:47

51′ Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:48

Ανεκμετάλλευτο. Ο Ολυμπιακός ψάχνει αντεπίθεση

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:49

53′ Σουτ του Μάρτινς η μπάλα φεύγει άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:50

Ο Πάρντο ετοιμάζεται

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:53

58′ Ο Ελιγιουνούσι θα δώσει την θέση του στον Πάρντο. Είναι η πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:54

59′ Ο Γαρουφαλιάς στην θέση του Μαμπουλού

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201620:59

64΄Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Ανεκμεταλλευτό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:00

65′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης έξω, ο Ιντέγε μέσα. Αλλάζει το σύστημα των πρωταθλητών σε 4-4-2

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:03

Image

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:04

Το έβαλε ο Καρντόζο!!!!!!!!!!!!!!! Επιτέλους, η κατάρα σπάει για τον Παραγουανό! Τρομερή συρτή σέντρα του Σεμπά, με προβολή ο Όσκαρ κάνει το 1-0 προ κενής εστίας

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:10

75′ Έξω ο Ζάιρο μέσα ο Κόντε για τον ΠΑΣ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:14

79′ Καμπιάσο εντός, Καρντόζο εκτός. Αλλάζει και πάλι το σύστημα των πρωταθλητών

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:16

81′ Ακόστα εκτός, Ναδάλες μέσα για τον ΠΑΣ. Κλείνει τις αλλαγές ο Γιάννης Πετράκης

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:23

88′ Σουτ του Κόντε, η μπάλα στα χέρια του Λεάλι

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:24

89′ Κίτρινη κάρτα στον Μποτία

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:25

3 λεπτά έξτρα χρόνου

90′ Μεγάλη ευκαιρία χαμένη για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε επιχειρεί ένα τακουνάκι αλλά η μπάλα σταματάει στα σώματα

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:26

Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ στο 91. Λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού, ο Κόντε ένα χλιαρό σουτ στα χέρια του Λεάλι

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:27

Image

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:28

92′ Ο Σεμπά θα «κρεμάσει» τον Περιστερίδη και θα γράψει το 2-0!!!!!!!!!!!! Ένα εντυπωσιακό γκολ με εξωτερικό πλασέ!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:29

Τέλος στο παιχνίδι! Ο Ολυμπιακός περνάει από τους Ζωσιμάδες και φτάνει στους 28 βαθμούς. +7 πάντα από τον αιώνιο αντίπαλο!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 12/12/201621:34

Aυτά από εμάς. Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας σε μία ακόμη νίκη του Ολυμπιακού! Ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ από το Redaroume.gr!