Καρφώστε ξανά τον Παναθηναϊκό

Κάτι περισσότερο από 48 ώρες έχουν περάσει από τον θρίαμβο του Ολυμπιακού κόντρα στον Παναθηναϊκό. Πιο συγκεκριμένα, στον δεύτερο ημιτελικό του CEV Challenge Cup -μέσα στον Άγιο Θωμά. Μιας και οι δύο ομάδες θα τεθούν ξανά αντιμέτωπες. Ωστόσο, το ματς αυτό έχει άλλα δεδομένα. Είναι για το πρωτάθλημα και διεξάγεται στο κλειστό του Ρέντη. Όμως, το πλάνο είναι το ίδιο. Καρφώστε ξανά τον Παναθηναϊκό.

Καρφώστε τους ξανά!

Μετά τη σπουδαία πρόκριση στον όγδοο ευρωπαϊκό τελικό της ιστορίας της, η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού επιστρέφει στη «μάχη» του πρωταθλήματος. Ακόμη ένα ντέρμπι μπροστά, ξανά με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό. Μετά την επική νίκη-πρόκριση της Τσικνοπέμπτης με 4-1 σετ στο Μαρούσι. Το βράδυ του Σαββάτου (21:30) οι δύο ομάδες κοντράρονται για την 15η αγωνιστική της Volley League. Με τον Θρύλο να είναι γηπεδούχος τώρα. Πρέπει να έχει αρκετό κόσμο στο Ρέντη, ως επιβράβευση για την ΕΠΙΚΗ εμφάνιση-πρόκριση στον Άγιο Θωμά.

Ωστόσο, το ματς αυτό έχει εξίσου μεγάλη σημασία για την ομάδα του Αλμπέρτο Τζουλιάνι. Καθώς με νίκη θα κάνει αποφασιστικό βήμα για την οριστική κατάληψη της πρώτης θέσης στην κανονική περίοδο. Επιπλέον, θα αποκτήσουν αβαντάζ 11 βαθμών από τους «πράσινους». Διότι εκείνοι, σε αυτή την περίπτωση, δεν θα μπορούν να τερματίσουν παραπάνω από την 3η θέση. Καρφώστε ξανά τον Παναθηναϊκό