ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα για τους Έφηβους απέναντι στον Ατρόμητο

Η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού θα διεκδικήσει μέσω μπαράζ την είσοδο της στο φετινό Final Four της διοργάνωσης, καθώς γνώρισε την ήττα από τον Ατρόμητο με 1-0 για την 18η και τελευταία αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Οι «ερυθρόλευκοι» αν και ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα δεν κατάφεραν να σκοράρουν από νωρίς με το πρώτο ημίχρονο να λήγει με σκορ 0-0

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 52′ με τον Ολυμπιακό στη συνέχεια να ψάχνει το γκολ και να δημιουργεί σειρά από ευκαιρίες, όπως το σουτ του Λάνα στο 75′ και το πλασέ του Μιχαηλίδη λίγο αργότερα.

Στο 80′ η ομάδα του Τάσου Πάντου σκόραρε με τον Τζάμαλη, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα για τον Ολυμπιακό ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Μπιμπίκας μέσα από την μικρή περιοχή δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με αποτέλεσμα να μένει το 1-0.

Ατρόμητος (Λ. Κοσμαδάκης): Κατσάρας, Γαλατάς, Σεφεράι, Βαρδακώστας, Δημητρίου, Μανωλάκος, Κοκκοριάς, Λειβαδάρος, Ζότο, Κώτσης, Σέχου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τ. Πάντος): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος, Φράγκος, Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης (52′ Καρακώστας), Φίλης, Μιχαηλίδης, Φλούδας (63′ Λάνα), Όσαφι (52′ Τζάμαλης), Πλης (63′ Βασιλακόπουλος), Κτενάς (82′ Μπιμπίκας).