ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα των Νέων του Ολυμπιακού

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ19 του Θρύλου στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΟ. Οι νεαροί «ερυθρόλευκοι» δέχθηκαν γκολ στις καθυστερήσεις του ματς στο Κορωπί. Ήττα των Νέων του Ολυμπιακού.

Οι Νέοι ηττήθηκαν

Ένα ματς που κρίθηκε στο φινάλε. Με τις δύο ομάδες ως εκείνο το σημείο να έχουν τις στιγμές τους. Οι Νέοι του ΠΑΟ στο 29′ με τον Παυλάλη και στο 33′ στο φάουλ του Καλοσκάκη. Ωστόσο σε αμφότερες φάσεις ο γκολκίπερ Παπαδούδης του Ολυμπιακού αντέδρασε εξαιρετικά. Η «απάντηση» των «ερυθρολεύκων» ήρθε στο 42′ με την κεφαλιά του Μοίρα, ενώ στο 43′ ο Παπακανέλλος πέρασε τους πάντες, αλλά στο γύρισμά του ο Προδρομήτης έκοψε. Οι νεαροί παίκτες του Ολυμπιακού, πάντως, διαμαρτυρήθηκαν για χέρι-πέναλτι.

Στο τέλος έχασε ο Ολυμπιακός

Κατά τη διάρκεια του δευτέρου μέρους οι παίκτες του Ολυμπιακού έλεγξαν το ματς καλύτερα. Όμως δεν είχαν φάσεις. Αντίθετα, οι νεαροί «πράσινοι» απείλησαν στο 61′. Με το σουτ του Καλοσκάμη από το ύψος του πέναλτι και τον Παπαδούδη να αποκρούει ξανά. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Παναθηναϊκός σκόραρε. Μετά από ένα κόρνερ, ο Ζεϊμπέκης με κεφαλιά, στο 90’+1, πέτυχε το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ. Ήττα των Νέων του Ολυμπιακού.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κ19: Λίλο, Τσεβάς, Παυλάκης, Προδρομίτης (46′ Ζεϊμπέκης), Κατρής, Λιατίφης (83′ Κάλος), Κυριόπουλος, Συμεωνίδης, Νταμπίζας (53′ Ναλιτζής), Καλοσκάμης (83′ Τσιάβος), Βολάκης (83′ Σπαθάρης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παπαδούδης, Κουτσογούλας, Ρέτσος, Κωστούλας, Χρήστου, Τσέλα, Πατήρας (66′ Μπακούλας), Μουζακίτης, Μοίρας (70′ Προκοπίου), Παπακανέλλος (80′ Αλίγιαγκιτς), Σταυρόπουλος (80′ Φρέρης).