ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα στην Πάτρα για τον Ολυμπιακό Β’

Την ήττα με 2-1 από την Παναχαϊκή γνώρισε η Κ-23 του Ολυμπιακού σε μία αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Πάλεψε στα ίσια την δυνατή Παναχαϊκή ο Ολυμπιακός Β’  ωστόσο υποχρεώθηκε σε ήττα 2-1 από το σύνολο του Σούλη Παπαδόπουλου στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονταν από δύο νίκες πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος, ωστόσο οι Πατρινοί δεν τους άφησαν να συνεχίσουν το σερί τους και μείωσαν στους 7 βαθμούς από την πρωτοπόρο Κηφισιά.

Ο Παναγιώτης Λινάρδος ήταν αυτός που οδήγησε την Παναχαϊκή στη νίκη, πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Συγκεκριμένα, άνοιξε το σκορ στο 21’ και διπλασίασε τα τέρματα στο 64’. Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 75’ με γκολ του Κωστή, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Παναχαϊκή: Θεοδωράκης, Τοπάλ, Τσακμάκης, Τριμμάτης, Λαρρέα, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης, Π. Καρακλάιτς, Τσιάρας, Λινάρδος, Αλεξόπουλος.

Ολυμπιακός Β’: Στουρνάρας, Μπα, Μπακαγιάννης, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος, Κωστή, Χρυσόπουλος, Σουρλής, Πινακάς.