ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η ομάδα Κ23 νίκησε τον Λεβαδειακό

Η περίοδος της προετοιμασίας για τη β’ ομάδα του Ολυμπιακού, στο Καρπενήσι, τελείωσε. Ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» είπαν… αντίο στην περιοχή με ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα Κ23 νίκησε τον Λεβαδειακό.

Νικηφόρο φιλικό με τον Λεβαδειακό

Λοιπόν, την Κυριακή η αποστολή επιστρέφει στην Αθήνα. Ωστόσο, το απόγευμα του Σαββάτου οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν άλλη μια νίκη στο Καρπενήσι. Καθώς νίκησαν 3-2 τον Λεβαδειακό. Ειδικότερα ήταν ένα δυνατό τεστ ενόψει της νέας σεζόν. Πιο συγκεκριμένα το ματς άρχισε με γκολ. Διότι ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ στο 4′ με τον Κουιρουκίδη. Ωστόσο, ο Κωστή ισοφάρισε σε 1-1 στο 23′. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Αλλά στο δεύτερο, η ομάδα Κ23 του Ολυμπιακού ανέβασε την απόδοσή της. Το αποτέλεσμα ήταν ένα, σχετικά, γρήγορο γκολ. Μιας και στο 59′ ο Μπαγκαλιάνης σημείωσε το 2-1 και έδωσε το προβάδισμα στο Θρύλο. Επιπλέον, στο 70′ ήταν η σειρά του Τσέλιου να σκοράρει. Άρα, το προβάδισμα του Ολυμπιακού πήγε στα δύο γκολ διαφορά, 3-1. Εντούτοις, στο 84′ ο Μπελμόντ διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Η ομάδα Κ23 νίκησε τον Λεβαδειακό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ23 (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας (59′ Περλέσι), Κατσουλίδης (59′ Αργυρίου), Μπαγκαλιάνης (59′ Ρέτσος), Κουτσίδης (59′ Κ. Κωστούλας), Αποστολόπουλος (59′ Κεραμίδας), Μαυρουδής (46′ Σγουρός), Σουρλής (59′ Σαπουντζής), Πινακάς (59′ Παπακανέλλος), Μαρίνος (59′ Ιμπαγάσα), Κωστή (59′ Τσέλιος), Χαραλαμπόγλου (46′ Χ. Κωστούλας – 70′ Βλαχομήτρος).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Γκροφ, Τσάπρας, Κατσικάς, Τσελεπίδης, Λόπες, Μεχία, Νίκας, Κασέμι, Νικολιάς, Τσιριγώτης, Κουιρουκίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Στανόγεβιτς, Ντεντάκης, Λιάγκας, Πίρινεν, Βερρής, Μπελμόντ, Συμελίδης, Κουάδρα, Γιαννιώτας και Ρομό.