ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Hττα στις λεπτομέρειες για Τσανικίδη

Με απολογισμό μια νίκη και μια ήττα ολοκληρώθηκε η παρουσία του Αλέξανδρου Τσανικίδη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξάγεται στην Ουκρανία.

Ο πυγμάχος του Ολυμπιακού, μετά τη σπουδαία νίκη με 5-0 σε βάρος του Τσέχου Τσαντλέκ και την πρόκριση στους «16» καλύτερους της Ευρώπης διεκδίκησε τη Δευτέρα την είσοδο του στην 8άδα με το εισιτήριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Αντίπαλός του, ο πρωταθλητής Γερμανίας Μπαράου σε μια δυνατή αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο Αλέξανδρος Τσανικίδης ξεκίνησε νωθρά τον δύσκολο αγώνα αλλά στη συνέχεια αντέδρασε και ανέβασε στροφές, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στον 3ο γύρο. Ωστόσο αυτό δεν αρκούσε για την ανατροπή με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στις λεπτομέρειες από τον πρωταθλητή Γερμανίας και να ολοκληρώσει την παρουσία του στην διοργάνωση.