ΔΙΑΦΟΡΑΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Έβδομος στην Ευρώπη ο Σοφικίτης!

Στην ελίτ των κορυφαίων Ευρωπαίων εφήβων στα 200 μ. μικτρή ατομική βρέθηκε ο Πρωταθλητής κολύμβησης του Ολυμπιακού.

Με μία τεράστια διάκριση στα 200 μ. μικτής ατομικής ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Βασίλης Σοφικίτης στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων στην Ρουμανία.
. Ο πρωταθλητής της ομάδας κολύμβησης του Ολυμπιακού, πραγματοποιώντας πολύ καλή επίδοση στον τελικό του αγωνίσματος στο Οτοπένι, κατέκτησε την 7η θέση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων! Στον τελικό των 200μ. μικτής ατομικής, ο νεαρός κολυμβητής του Θρύλου τερμάτισε σε 2:04.40 και ολοκλήρωσε την εξαιρετική του παρουσία στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων. Πρώτος στο αγώνισμα αναδείχθηκε ο Τούρκος, Σανμπέρκ Γιγκίτ Οκτάρ, με επίδοση 2:00.68 στον τελικό.