Είδε όσα ήθελε ο Μαρτίνς

Δυνατό αποδείχθηκε το φιλικό ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΑΟΧ/Κισσαμικό που διεξήχθη σήμερα, με τον Πέδρο Μαρτίνς να έχει την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα. Ντεμπούτο για Ναουέλ, Γκιγιέρμε και Σα.

Ο Μαρτίνς ξεκίνησε με τον Χουτεσιώτη στο τέρμα, τους Πάρντο (δεξί μπακ), Μιράντα, Πεϊό (από τις ακαδημίες του Ολυμπιακού) και Κούτρη στην άμυνα, τους Γκιγιέρμε, Φετφατζίδη στα χαφ και τους Βρουσάι, Ποντένσε, Ναουέλ μπροστά τους. Στη κορυφή της επίθεσης ήταν ο Μάνος.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς σκορ, με τον Γιάννη Φετφατζίδη να αστοχεί σε πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν αρκετές αλλαγές και από τους δύο προπονητές και μεταξύ άλλων, και του Ζοσέ Σα στο τέρμα. Το παιχνίδι έληξε τελικά με 3-2, χάριν στα τέρματα των Γκερέρο, Φετφατζίδη, Μάνου.