Διπλό και πρόκριση

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε  που ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0 της Παναχαϊκής φτάνοντας στις δύο νίκες στον όμιλο.. Τα γκολ οι Τοροσίδης στο 38 και Ναουέλ στο 70.

Ο Μαρτίνς ξεκίνησε τον Ολυμπιακό με μία ιδιαίτερα ανταγωνιστική ενδεκάδα που περιελάμβανε κάτω από το τέρμα τον Γιαννιώτη,ενώ απο δεξιά προς αριστερά βρέθηκαν οι Τοροσίδης-Μεριά-Μιράντα και Τσιμίκας. Ανδρούτσος και Γκιγέρμε στη μεσαία γραμμή με το Νάτχο δεκάρι , στα “φτερά” Ναουέλ και Βρουσάι με τον Μάνο μοναδικό προωθημένο.

Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι έχοντας κατοχή της μπάλας και στο 17 θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ όταν από κόρνερ του Τσιμίκα , ο Τοροσίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Σούλης απέκρουσε.

Οκτώ λεπτά αργότερα , ο ρέφερι Παπαδόπουλος δεν έδωσε καταφανέστατο πέναλτι σε ανατροπή του Τσιμίκα από το Ντάσιο για να φτάσουμε στο 38, όταν από κόρνερ του Ναουέλ, ο Τοροσίδης με κεφαλιά έκανε το 0–1.

Στο β ημίχρονο, η διακοπή ,δεκάλεπτη γαρ λόγω των επεισοδίων στις εξέδρες, δεν βοήθησε στο να αλλάξει προς το καλύτερο ο ρυθμός σε ένα γήπεδο απλά τραγικό .

Τα μόνα αξιοσημείωτα πράγματα ήταν το γκολ του Νάουέλ στο 70 ,απο το γέμισμα του Τοροσίδη με τον Μάνο να μην μπορεί να κατεβάσει τη μπάλα και τον Ισπανοαργεντίνο να νικάειο με πλασέ τον Σούλη , η ευκαιρία η καλύτερη για την ομάδα της Πάτρας στο παιχνίδι, με τον Τσελεπίδη και την απόκρουση πρώτα του Γιαννιώτη και εν συνεχεία του Μεριά , όπως και η απόκρουση του Σούλη σε σουτ του Φετφατζίδη στο 87.

Παναχαϊκή: Σούλης, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Ελευθεριάδης, Πλέγας, Παπατόλιος, Μασούρας, Κολ, Μαυριάς.

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Τοροσίδης, Μεριά, Μιράντα, Τσιμίκας, Γκιγέρμε, Νάτχο, Ανδρούτσος, Ναουέλ, Βρουσάι, Μάνος.