Δημιουργεί σερί σκοραρίσματος ο Μπρούμα

Για δεύτερο συνεχόμενο ματς ανεξαρτήτως διοργάνωσης ο Πορτογάλος εξτρέμ του Ολυμπιακού συνδέθηκε με τα αντίπαλα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ κόντρα στον Ατρόμητο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Πτυχές της ποιότητάς του αναδεικνύει σε κάθε περίπτωση ο Μπρούμα υπενθυμίζοντας σε όλους πόσο χρήσιμη μονάδα μπορεί να αναδειχθεί για τον Ολυμπιακό στην εξέλιξη της φετινής περιόδου.
Ο Πορτογάλος εξτρέμ με όμορφη ενέργεια στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων άνοιξε το σκορ στο Περιστέρι για λογαριασμό των νταμπλούχων Ελλάδας κόντρα στον Ατρόμητο αποδεικνύοντας ότι εκτός από εξαιρετικός δημιουργός έχει στο … αίμα του και το γκολ.
Ο πρώην παίκτης της Αϊντχόφεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα για δεύτερο διαδοχικά παιχνίδι, αφού πριν από τέσσερις ημέρες είχε ανοίξει το σκορ και στο Αγρίνιο στον νικηφόρο εκτός έδρας αγώνα Kυπέλλου απέναντι στον Παναιτωλικό (0-3).
Να τονιστεί ότι αυτό το γκολ είναι συνολικά το τέταρτο για τον 26χρονο εξτρέμ σε όλες τις διοργανώσεις και το τρίτο στην Super League, αφού είχαν προηγηθεί αυτά κόντρα σε Λάρισα 95-10 και Αστέρα Τρίπολης (0-4) αντίστοιχα.