ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥΚώστας ΠαλαιολόγοςΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αλύγιστος ο Ολυμπιακός Β’!

Την έκτη του διαδοχική νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός Β’, αυτή την φορά κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας με 3-2 με ανατροπή.

Την ξέφρενη κούρσα του τελευταίου μήνα συνέχισε ακάθεκτος ο Ολυμπιακός Β’ Με πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, το σύνολο του Αριέλ Ιμπαγάσα υπέταξε με 3-2 τον ΟΦ Ιεράπετρας στις εγκαταστάσεις του Ρέντη κάνοντας επική ανατροπή, φτάνοντας αισίως στην έκτη διαδοχική της νίκη στο Πρωτάθλημα του Νοτίου Ομίλου της Super League 2

Ο Βουό άνοιξε το σκορ στο 53ο λεπτό για τους Κρητικούς ωστόσο ο Κωστή απάντησε άμεσα στο 66′. Ο Κατάλντι έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα της Ιεράπετρας στο 71′.

Οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν δύο λεπτά με τον Αλγκασίμ Μπα να επιβεβαιώνει το γεγονός ότι βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση καθώς πέτυχε το έκτο του γκολ στα πέντε τελευταία ματς και έκανε το 2-2 για την ομάδα του. Την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Γιώργος Σύρμης στο 83′ που με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 για τους «ερυθρόλευκους»

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ : Στουρνάρας, Μπα, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Κεραμίδας (46′ Καράκουτης), Μαυρουδής, Μαρίνος, Κατσουλίδης (46′ Νίκολιτς), Ι. Ιμπαγάσα, Κωστή, Χρυσόπουλος.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Μούλερ, Τσορνομάζ, Βουό, Κατάλντι, Ζήσης, Μπλανκ Καζάου, Καραμπέτσος, Ντέντλερ.