ΒΟΛΕΪΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Πελάτες μουυυυυυ!!!!

osfp-pana3-1_2Αυτή η πελατεία σε όλα τα σπορ πραγματικά δεν υπάρχει. Ο Ολυμπιακός ,χωρίς να παίξει ιδιαίτερα καλό βόλει(που και να έπαιζε φανταστείτε τι θα γινόταν), επικράτησε με 3-1 σετ του Παναθηναϊκού και αύξησε τη διαφορά από τους αιώνιους και μόνιμους ..δεύτερους στους πέντε βαθμούς. Εκπληκτικός ο Αγκάμεζ που έκανε πραγματικό πάρτι, με 29 πόντους.

Στο πρώτο σετ το ματς ήταν ντέρμπι  μέχρι και το 10-10. Ηταν τότε που με ένα σερί  7-1, οι Πειραιώτες κατάφεραν να προηγηθούν με 16-11. Ο Παναθηναϊκός με πίεση στο σερβίς και εκμεταλλευόμενος τα λάθη των Πειραιωτών μείωσε στους 3 (21-18), με τον Ολυμπιακό να ξεφεύγει και πάλι με 5 ,μέχρι που ο Αγκάμεζ “τελείωσε” την ιστορία με 25-22 ,μέσα σε αποθέωση.

Στο δεύτερο σετ, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 4-3, ωστόσο ο Παναθηναϊκός μπόρεσε να ισορροπήσει το ματς και βγάζοντας καλές άμυνες αλλά και με σίγουρες επιθέσεις, άρχισε όχι μόνο να περνάει στο σκορ αλλά και  να έχει διαφορά  (10-17) με το τελικό 19-25 να φέρνει το ματς στα ίσια.

Στο 3ο σετ, ο Ολυμπιακός μπήκε και πάλι δυνατά(3-0) ,αλλά με Ρανγκελ,Γκονζάλεζ και Μελγκαρέχο ,ο Παναθηναϊκός  ισοφάρισε..

Με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο προβάδισμα, οι “Πράσινοι” προηγήθηκαν με +2(10-12) και 12-14), και φάνηκε να ελέγχουν το ματς, αλλά ο Ολυμπιακός με Αγκάμεζ  και Φράγκο κατάφερε να ισορροπήσει το ματς και να πάρει +2 με το άουτ του Μελγκαρέχο(20-18).

Με τον Ολυμπιακό, καθοδηγούμενος και από τον κόσμο και με το 24-21 ,φάνηκε να τελειώνει το ματς,αλλά ο Παναθηναϊκός μείωσε και πάλι στον ένα πόντο ,ωστόσο ο Αγκάμεζ τελείωσε το σετ.

Στο 4ο σετ, με κακή υποδοχή ο Ολυμπιακός και πολύ νευρικότητα,  έδωσε και πάλι το δικαίωμα στον Παναθηναϊκό να ελπίζει  προηγούμενος με 6-9. Το ματς συνέχιζε να βρίσκεται σε τεντωμένο σκοινί, ωστόσο  δύο πόντοι του Φράγκου  και ένα λάθος του Γκονζάλεζ έκαναν το 18-16.

Ενα λάθος του Παντελέωντα και ένα “τελείωμα” του Αθος Κόστα έφεραν το 21-18  ,ο Ολυμπιακός έφτασε στο 24-21, αλλά και πάλι έδωσε δικαιώματα(24-23) ,μέχρι που ο Αγκάμεζ έδωσε το τελειωτικό χτύπημα…

Τα σετ:25-22 (26′), 19-25 (25′), 25-23 (35′), 25-23 (30′)