«Παίξαμε εξαιρετικά στο τέλος!»

13151982_834951119971241_5029243117516126236_n

Στον τρόπο με τον οποίο ο Ολυμπιακός απέδρασε από το ΟΑΚΑ θριαμβεύοντας της ΑΕΚ με 75-89 αναφέρθηκε ο κορυφαίος παίκτης των πρωταθλητών Ελλάδας Ντάνιελ Χάκετ.

Στους τομείς, που έδωσαν τη δυνατότητα στον Ολυμπιακό να φύγει θριαμβευτής από το ΟΑΚΑ σκουπίζοντας την ημιτελική σειρά απέναντι στην ΑΕΚ, αναφέρθηκε ο Ντάνιελ Χα΄κετ.

Ο Ιταλοαμερικανός γκαρντ, που ήταν από τους καλύτερους σε απόδοση παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου εστίασε στη συγκέντρωση και τον υψηλό βαθμό προσήλωσης, που έδειξαν ο ίδιος και οι συμπαίκτες του στο καθορισιτκό δεύτερο μέρος:

«Δεν ήμουν μόνο εγώ. Όλο το θέμα ήταν η ομάδα. Αρχίσαμε άσχημα το παιχνίδι. Τους δώσαμε προβάδισμα, καθώς η ΑΕΚ είναι επικίνδυνη στο ανοικτό γήπεδο όπου σκόραρε αρκετούς εύκολους πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε κάποιες καλές στιγμές. Ήμασταν επιθετικοί στην άμυνα, όπου παίξαμε εξαιρετικά στην τελευταία περίοδο, ενώ ο Βασίλης κι άλλοι παίκτες έβαλαν μεγάλα σουτ».