ΔΙΑΦΟΡΑΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ξανά Πρωταθλητής ο Θρύλος στο Open Water!

Τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας στις μεγάλες αποστάσεις κατέκτησε ο Ολυμπιακός επιβεβαιώνοντας την διαφορά ποιότητας που τον χωρίζει από τους εγχώριους ανταγνιστές του.

Με πρωταθλητή τον Αυτοκράτορα Ολυμπιακό ολοκληρώθηκε την Κυριακή (4/6) το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων  στη Λίμνη Βεγορίτιδα.

Ο Ολυμπιακός σάρωσε με την παρουσία του και αναδείχθηκε πρωταθλητής και στις τρεις κατηγορίες, την Γενική, των Ανδρών και των Γυναικών. Συγκεκριμένα στους Άνδρες η πρώτη θέση ήρθε με  40 βαθμούς έναντι των 16 που συγκέντρωσε ο ΠΑΟΚ. Στις Γυναίκες η κορυφή κατακτήθηκε με 39 βαθμούς έναντι των 16 του δεύτερου Ηρακλή. Τέλος στη Γενική Βαθμολογία ο Ολυμπιακός τερμάτισε πρώτος και αναδείχθηκε πανηγυρικά πρωταθλητής με 97 βαθμούς με Ηρακλή να ακολουθεί στη 2η θέση με 41.

Αυτό ήταν το 4ο πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων που κατακτάει ο σύλλογος μας και 3ο διαδοχικό.

Γενική Βαθμολογία (Ανδρών + Γυναικών + Σκυτάλη)