ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑΧΑΝΤΜΠΟΛ

«Καταιγίδα» ο Θρύλος!

Εκπληκτικός ο Ολυμπιακός συνέτριψε την ΧΑΝΘ με 33-16 και συνέχισε την φρενήρη του πορεία στη Handball Premier.

Την ξέφρενη κούρσα της προς την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος συνέχισε ακ΄’αθεκτη η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού!

Οι «ερυθρόλευκοι» αποδίδοντας εξαιρετικά καθάρισαν για … πλάκα την ΧΑΝΘ με 33-16 στο κλειστό Μελίνα Μερκούρη» και παρέμειναν  ακλόνητοι στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα για την 10η αγωνιστική.

Οι παίκτες του Γιώργου Ζαραβίνα πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ (5-1 και 7-2 στο δεκάλεπτο), έφτασαν στο ημίχρονο να προηγούνται με δώδεκα γκολ διαφορά (18-6) και σε κανένα σημείο του αγώνα δεν απειλήθηκαν. Ο Έλληνας τεχνικός, βλέποντας τους αθλητές του να συνδυάζουν ουσία και θέαμα, είχε την ευκαιρία να μοιράσει το χρόνο σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του και το τελικό 33-16 ήρθε φυσιολογικά. Πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό ήταν ο Κρητικός με πέντε γκολ και τον ακολούθησαν οι Σκρόμπιτς, Λιάπης και Χάλαρης που πέτυχαν από τέσσερα.

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 8-2, 10-2, 11-4, 14-6, 18-6 (ημ.), 21-6, 22-7, 25-9, 26-12, 30-14, 33-16,

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 4, Κρητικός 5, Τζηράς 1, Καραμπουρνιώτης 2, Μισαηλίδης 3, Σκρόμπιτς 4, Στούμπης 2, Κανδύλας 2, Λεωνίδας, Φάμπατς, Λιάπης 4, Τσιλιμπάρης, Λιόλιος 2, Χάλαρης 4, Αλβανός.

ΧΑΝΘ (Αντώνης Τσολάκος): Μουρατίδης, Σπυρόπουλος 2, Ρεμπελάκος, Μπαλτατζής, Βαρδάκας, Δέσπος 5, Παπαδόπουλος 2, Κουρουμλίδης, Στίγγας 1, Τσαμήτρος, Τσαμουρίδης, Μηλόπουλος, Μπόλας 1, Τσαγκαράκης 1, Μπαιρλής 4, Τσόγιας