ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣΠΟΛΟ

Απίστευτοι Νέοι άνδρες στον τελικό

Χωρίς να συναντήσει καμία δυσκολία, η Εθνική Νέων Ανδρών νίκησε την Κροατία με το εντυπωσιακό 8-0 και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στον τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ

Η Εθνική ξεκίνησε με πολύ καλή άμυνα και οι Κροάτες τα είχαν χαμένα.  Η Ελλάδα άρχισε να σκοράρει με τον Παπαναστασίου να σημειώνει δύο τέρματα στο τελευταίο 2λεπτο της πρώτης περιόδου.

Οι Κροάτες δεν έβαζαν ούτε τα πέναλτι, την ώρα που η γαλανόλευκη είχε βρει ρυθμό. Πριν συμπληρωθούν 3 λεπτά στη δεύτερη περίοδο, οι Αλαφραγκής, Παπαναστασίου και Κάκκαρης διαμόρφωσαν το 5-0, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο… περίπατος συνεχίστηκε στην τρίτη περίοδο. Το πέναλτι του Γκιουβέτση έγραψε το 6-0, ενώ λίγο πριν από το τέλος ο Παπαναστασίου έκανε και το 7-0.

Η Εθνική δεν δέχθηκε τέρμα, ούτε στο τελευταίο 8λεπτο και ο ημιτελικός έληξε με σκορ 8-0 με τον Παπαναστασίου να φτάνει στα 5 γκολ βάζοντας το… κερασάκι στην τούρτα.

Ελλάδα – Κροατία 8-0 (2-0, 3-0, 2-0, 1-0)

Ελλάδα (Τεό Λοράντος): Δαλμάρας, Καλογερόπουλος, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης 1, Νικολαΐδης, Παπαναστασίου 5, Κάκαρης 1, Ρομπόπουλος, Χαλυβόπουλος Ιπ., Χαλυβόπουλος Αρ., Αγιωργούσης, Δήμου, Σπηλιόπουλος

Κροατία (Γιόσκο Κρέκοβιτς): Γιούρλινα, Πόροπατ, Κρέκοβιτς, Σκίλιτς, Μαλένικα, Μπλάζιτς, Όγκοστι, Βρμπνιακ, Μπάιτς, Μπίλιακα, Κούλινα, Πάπαριτς, Σούναρα