Ένας Ντουρμάζ δεν …αρκούσε

Jimmy-Durmaz

Ο διεθνής εξτρέμ του Ολυμπιακού πέρασε αλλαγή στο 70ό λεπτό, ωστόσο, παρά την καλή του απόδοση δεν μπόρεσε να αποτρέψει την Σουηδία από την καταδικαστική ήττα από το Βέλγιο με 1-0.

Γράφει ο Κώστας Παλαιολόγος

Την ευκαιρία ανα αναδείξεις τον μέγιστο βαθμό τις ικανότητές του και την ποιότητά του είχε ο Τζίμι Ντουρμάζ στο διάστημα, που αγωνίστηκε στην ήττα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος της Σουηδίας απέναντι στο Βέλγιο με 1-0.

Μία ήττα, η οποία ήταν καταδικαστική για τους Σκανδιναβούς, οι οποίοι αποχαιρέτησαν ως τελευταίοι στον όμιλό τους το Euro της Γαλλίας.

Ο 27χρονος διεθνής εξτρέμ του Ολυμπιακού πέρασε αλλαγή στο 70ό λεπτό και με τις επινοήσεις του προσπάθησε να ενισχύσει την ομάδα του και να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για τη νίκη, που επιζητούσαν τόσο πολύ οι Σκανδιναβοί, ώστε να προκριθούν στους «16» της διοργάνωσης.

Κάτι το οποίο δεν συνέβη, αφού το γκολ του Ναιγκολάν στο 84ο λεπτό απέβη καταδικαστικό για το συγκρότημα του Έρικ Χάμρεν.