ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Έκαναν το 2/2 οι σούπερ πιτσιρικάδες!

To 2/2 έκανε η Κ17 του Ολυμπιακού στο Νότιο όμιλο της Super League K17, αφού νίκησε με 3-1 τον Ατρόμητο, εκτός έδρας στο γήπεδο του Ρουφ.

Το σκορ για τους ερυθρόλευκους πιτσιρικάδες άνοιξε στο 23′ με το σουτ του Κατσαβάκη στην κίνηση, ύστερα από σέντρα του Τόλιου. Για να έρθει στα πρώτα 6 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου το 0-2 με το πέναλτι του Γούλα.

Ο Ατρόμητος αντέδρασε και μείωσε σε 1-2 με τον Ρονάλντο, όμως ο Θρύλος πήρε και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων όταν στις καθυστερήσεις ο Αρσενίδης έκανε το 1-3, ενώ νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 90+1′ είχε δοκάρι ο Θεοδωρίδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σαχάι, Καρδάμης, Ρίζος, Γιαννακίδης, Τσουρούλας, Πιετρής, Παπαδόπουλος, Ζαίμι, Σάνι, Κουτσούκος, Πομώνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Τζολάκης, Τσάβος, Ασλανίδης, Τιμολέων, Παπαδόπουλος, Γούλας, Γεωργακόπουλος (60’ Ντόη), Θεοδωρίδης, Κατσαβάκης (80’ Λιάτσος), Τόλιος (67’ Αρσενίδης) και Σταμούλης.