Καλώς ήρθατε στο site μας

Ξάνθη-Ολυμπιακός(Live)

H δεύτερη αγωνιστική της Σούπερλίγκα φέρνει τον Ολυμπιακό αντιμέτωπο με την Ξάνθη στο γήπεδο των Πηγαδίων  σε ματς που ολοκληρώνει την αγωνιστική για την Κυριακή.

Νίκος Αβραμίδης Νίκος Αβραμίδης 08/01/201718:28

Kαλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ξάνθη για την δεύτερη αγωνιστική της Σούπερλίγκα.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:14

Καλησπέρα και από εμένα, λιγότερο από ένα τέταρτο απομένει για την σέντρα του αγώνα στην Ξάνθη

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:15

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Καρασαλίδης, Τριάδης, Γιουνές, Σολτάνι, Λουσέρο, Χατζητερζόγλου, Βασιλακάκης, Ουάλας, Λισγάρας και Καμαρά.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:23

Αρκετοί φίλοι του Ολυμπιακού στο γήπεδο παρά το τσουχτερό κρύο. Έχουν έρθει από τις γύρω περιοχές

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:27

Αναπληρωματικοί Ξάνθης: Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Ράνος, Φλίσκας, Νιέτο, Ορφανίδης, Παπαστεριάνος.

Αναπληρωματικοί Ολυμπιακού: Καπίνο, Μανθάτης, Ανδρούτσος, Ρέτσος, Καμπιάσο, Μπουχαλάκης και Νικολάου.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:30

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. Με τα κόκκινα μπλέ η Ξάνθη, με τα άσπρα οι πρωταθλητές Ελλάδος

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:32

Σέντρα στα Πηγάδια

1′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:33

Διώχνει η άμυνα της Ξάνθης

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:38

Πέρασε το πρώτο πεντάλεπτο, ο Ολυμπιακός έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:40

7′ Τρομερή ευκαιρία χαμένη από τον Ιντέγε. Ο Φορτούνης πέρασε μια διαγώνια μπαλιά στον Νιγηριανό, ωστόσο η μπάλα αναπήδησε στο γρασίδι και το σουτ του δεν ήταν όπως θα ήθελε

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:42

Πολλές «γλίστρες» στα Πηγάδια. Τόσο οι παίκτες του Ολυμπιακού όσο και της Ξάνθης έχουν πέσει στο έδαφος αρκετές φορές

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:47

Στο 10′ ο Φορτούνης έκανε σέντρα προς τον Ιντέγε. Ο Νιγηριανός έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Χατζητερζόγλου. Ο Μάνταλος άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί θεωρώντας πως ο αμυντικός της Ξάνθης δεν είχε πρόθεση.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:48

17′ Φάουλ για τον Ολυμπιακό που κερδίζει ο Μάριν. Η μπάλα στηνεται από αριστερά όπως κάνουν επίθεση οι πρωταθλητές

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:50

18′ Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βιάνα σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης ξαναπιάνει ένα σουτ που σταματά ο Ζιβκοβιτς

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201719:59

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά αγώνα. «Ηρεμία» το τελευταίο πεντάλεπτο στα Πηγάδια

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:01

30′ Ένα σουτ του Σεμπά θα περάσει αρκετά έξω από τα δοκάρια του Ζίβκοβιτς

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:07

35′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Διώχνει ο Γουάλας, ο Ολυμπιακός επιμένει

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:09

38′ Ο Ιντέγε ήτανε!!!!!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:10

Μετά από καταπληκτική σέντρα του Μιλιβόγεβιτς, ο Σεμπά έγινε αποδέκτης της μπάλας και την έστρωσε στον Ιντέγε. Ο Νιγηριανός πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού δεν δυσκολεύτηκε με ένα δυνατό συρτό σουτ να γράψει το 1-0 στα Πηγάδια!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:13

42′ Στο έδαφος ο Μάρτινς που φαίνεται να πονάει…

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:16

45′ Ο Γιουνές χάνει ευκαιρία να ισοφαρίσει για την Ξάνθη. Η μπάλα περνάει άουτ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:17

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ένα πολύ καλό ημίχρονο για τον Ολυμπιακό περνάει στην ιστορία. Οι ερυθρόλευκοι προηγούνται 1-0 χάρη στο γκολ του Ιντέγε από το 38ο λεπτό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:44

Ιδιαίτερα κινητικός ο Μάριν. Αν ο Ιντέγε δεν είχε σκοράρει δεν θα ήταν υπερβολή να πούμε ότι είναι ο καλύτερος του Ολυμπιακού

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:47

57′ Ο Λισγάρας κάνει ένα πολύ δυνατό, αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Σεμπά. Ο παίκτης του Ολυμπιακού σφαδάζιει στο έδαφος

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:48

Ο Λισγάρας πήγε με τις τάπες πάνω στο γόνατο του Σεμπά. Κανονικά πρέπει να δει κόκκινη κάρτα

Ο Μάνταλος έχει βγάλει κάρτες…

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:49

60′ Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Λισγάρα για το δολοφονικό του τάκλιν στον Σεμπά.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:50

Ο Μάνταλος θα δείξει κόκκινη και στον Σεμπά!!!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:51

Ο Σεμπά ενώ σηκωνόταν από το έδαφος είχε επεισόδιο με τον Λουσέρο, ο οποίος αρχικά φάνηκε να πηγαίνει από πάνω του ενώ σφάδαζε και να του λέει κάτι που τον εξόργισε.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:53

Πάντως ο Σεμπά δεν άγγιξε καθόλου τον Σολτάνι ο οποίος έπεσε κάτω εκμεταλλευόμενος την κατάσταση

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:54

65′ Παίκτης του Ολυμπιακού βρίσκεται κάτω με χτύπημα στο κεφάλι αλλά ο Μάνταλος δεν διακόπτει τον αγώνα!!!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201720:55

Ο Μιλιβόγεβιτς είναι στο έδαφος

66′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Έξω ο Μάριν, μέσα ο Μανθάτης, την στιγμή που ο Μιλιβόγεβιτς περνάει εκτός αγωνστικού χώρου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:00

Πάμε για το τελευταίο 20λεπτο. Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Ιντέγε από το 38ο λεπτό.

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:04

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:08

79′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

Ο Ολυμπιακός θέλει άλλο ένα γκολ για να «κλειδώσει» το ματς

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:09

Ο Ζίβκοβιτς μαζεύει

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:12

82′ Πολύ καλή ενέργεια του Μανθάτη που σουτάρει και ο Ζίβκοβιτς δεν προλαβαίνει. Η μπάλα κόρνερ

Στην εξέλιξη του κόρνερ ο Μανθάτης κερδίζει κόρνερ

83′ Μέσα ο Ανδρούτσος έξω ο Φορτούνης

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:13

Τέταρτη συμμετοχή για τον Ανδρούτσο στο πρωτάθλημα

Ανεκμετάλλευτο το φάουλ

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:14

Ανδρούτσος και Μανθάτης βρίσκονται με «κλειστά» μάτια!

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:16

Ακόμη τέσσερα λεπτά για τα 90′

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:17

87′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό. Ο Μάρτινς το κέρδισε

Ο Λούκα θα εκτελέσει μάλλον

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:18

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:19

Υποδειγματική εκτέλεση φάουλ του Λούκα!!! Ο Ολυμπιακός κάνει το 2-0 και «κλειδώνει» την νίκη του στα Πηγάδια

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:20

«Και σε πεντέ – έξι εβδομάδες» τραγουδούν οι ερυθρόλευκοι εκδρομείς στην Ξάνθη!

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:21

91′ Ο Μάρτινς παραχωρεί την θέση του στον Μπουχαλάκη

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:23

Ακόμη ενάμισι λεπτό

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:24

Τέλος στο παιχνίδι μας

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:26

Με τα γκολ του Ιντέγε και του Μιλιβόγεβιτς ο Ολυμπιακός περνάει από τα Πηγάδια και παραμένει μόνος πρώτος αυξάνοντας την διαφορά από τον δεύτερο πλέον Πανιώνιο στους 12 βαθμούς

Θάνος Πέππας Θάνος Πέππας 08/01/201721:27

Σας ευχαριστούμε που μείνατε στην παρέα μας. Ακολουθεί το ρεπορτάζ του αγώνα και οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Μείνετε συντονισμένοι στο Redaroume! Από την live πλατφόρμα να έχετε ένα χαρούμενο βράδυ!