Καλώς ήρθατε στο site μας

Και τώρα πρόκριση στο ναό!

1351706Οταν αντιμετωπίζεις μία ομάδα που είναι πραγματικά απο άλλο πλανήτη και που οι παίκτες  πραγματικά σε κάθε παιχνίδι κάνουν μαθήματα ποδοσφαίρου, μάλλον θα πρέπει να είσαι ευχαριστημένος όταν  χάνεις με 4-0 από την Μπάγερν Μονάχου. Το τελικό αποτέλεσμα στην Αλιάνζ Αρίνα θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αν δεν υπήρχε ο Ρομπέρτο, αλλά δεν μπορούν να υπάρχουν δάκρυα για αυτή την ήττα. Ολοι πλέον κοιτούν το ματς στο ναό με την Αρσεναλ.

Η αρχική 11άδα : Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Ντα  Κόστα, Σιόβας, Μαζουακού, Καμπιάσο, Μιλιβόγιεβιτς, Κασάμι, Πάρντο, Σεμπά, Ιντέγιε

Ο Πεπ Γκουαρντιόλα επέλεξε τους: Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ, Μπαντστούμπερ, Ραφίνια, Κομάν, Βιδάλ, Μίλερ, Ρόμπεν, Ντάγκλας Κόστα και Λεβαντόφσκι.

Ο Ολυμπιακός δεν μπήκε φοβισμένα στον αγωνιστικό χώρο, προσπάθησε να δημιουργήσει φάσεις αλλά στο 8ο λεπτό απο σουτ του Μπόατενγκ, ο Ρομπέρτο έδιωξε ,αλλά η μπάλα έφτασε στον Ντάγκλας Κόστα για το 1-0.

Στο 11, ο Μίλερ έκανε δυνατό σουτ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα  και έφυγε κόρνερ.

Ο Ολυμπιακός δεν μπορούσε να φέρει τη μπάλα μπροστά στο τέρματου Νόιερ, η Μπάγερν σε κάθε επίθεση  μύριζε γκολ και σε τρία λεπτά οι Βαυαροί  σκόραραν δύο γκολ. Στο 17, ο Μίλερ έκανε το σουτ ,η  μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Πολωνού. Η μπάλα στρώθηκε μπροστά του και εκείνος εύκολα την έστειλε στα δίχτυα.

Στο 22 ,ο Λάμ έβγαλε σέντρα, ο Κόμαν έπιασε μονοκόμματο σουτ, η μπάλα έφτασε στον Ρόμπεν, που Ρόμπεν έπιασε κεφαλιά βγάζοντας πάσα  για τον Λεβαντόφσκι που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0..

Ο Ρόμπεν έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 33 καθώς τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Κίμιχ. Οι Πειραιώτες δεν μπορούσαν να αντιδράσουν, με τη μπάλα να μην βγαίνει μπροστά σωστά και όποτε γινόταν αυτό  ο Κασάμι που γινόταν αποδέκτης της μπάλας έκανε κακές επιλογές.

Πρωτη καλή φάση για τον Ολυμπιακό  με το φάουλ του Μιλιβόγεβιτς να φεύγει άουτ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52, η Μπάγερν έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Μπάντστούμπερ που ήταν ο τελευταίος παίκτης που σταμάτησε τον Ιντέγε  ο  οποίος ξεχυνόταν προς το τέρμα του Νόιερ.

Στο 54, ο Μπενάτια πήρε τη θέση του Λεβαντόφσκι

Στο 57, ο Κόστα «έκλεψε» τη μπάλα απο κακή πάσα του Μιλιβόγεβιτς αλλά όταν ο Βραζιλιάνος πήγε να κρεμάσει τον Ρομπέρτο δέχτηκε τη μεγαλοπρεπέστατη τάπα του Ισπανού κίπερ.

Οι Πειραιώτες απείλησαν με το σουτ του Ιντέγε που πέρασε άουτ.

Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι και ο Πάρντο εκτός αγώνα. Φορτούνης και Ερνάνι στη θέση τους.

Στο 67 απο φάουλ του Λαμ ο Μίλερ έπιασε κεφαλιά νικώντας τον Μιλιβόγεβιτς  κάνοντας πάσα προς τον Κόμαν που με κεφαλιά έκανε το 4-0.

Στο 87, ο Ρομπέρτο βγήκε γρήγορα λίγο έξω από την εστία του και μπλόκαρε την μπάλα, προτού ο Κίμιχ προλάβει να την τσιμπήσει και να τον απειλήσει.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Μίλερ να ξεχύνεται στην επίθεση  ξεπερνώνυτας τον Μασουάκου, έκανε το σουτ αλλά ο Ρομπέρτο με τα ακροδάχτυλα έδιωξε  και η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.